Rezultate biologie - Lahovary.Ro



Rezultate concursuri


Rezultate obţinute de elevii Colegiului Naţional Alexandru Lahovari la concursuri şi olimpiade:


    Nivel olimpiadă sau concurs
  • N0 - olimpiadă sau concurs de nivel internaţional
  • N1 - olimpiadă sau concurs de nivel naţional
  • N2 - olimpiadă sau concurs de nivel interjudeţean
  • N3 - olimpiadă sau concurs de nivel judeţean


REZULTATE ARTE

Concurs Nivel Data Numele Clasa Premiul Profesor Observaţii
Desen              
Concursul naţional de creaţie
"Copiii României"
N1 1993 Ghiţă Laura 5 II Cernătescu Maria Pictura
Concursul judeţean
"Ziua Europei"
N3 1999 Cercul de pictura "C.N.A.L."   Diploma Cernătescu Maria Pictura
Concurs judeţean de desen N3 2000 C.N. "Al. Lahovari" 5-8 II Cernătescu Maria Desen
Concurs judeţean de arta plastică N3 2001 C.N. "Al. Lahovari"   I Cernătescu Maria Pictura
Concurs internaţional
Pictură - Polonia
N0 2003 C.N. "Al. Lahovari" 9-11 p.s Cernătescu Maria Pictura
Concurs internaţional
Grafică - Polonia
N0 2004 C.N. "Al. Lahovari" 9-11 p.s Cernătescu Maria Grafica
Concurs interşcolar
"Tinerii impotriva drogurilor"
N3 2004   p.s Cernătescu Maria Pictura
Concursul judeţean
"Vâlcea artistică"
N3 2004 Hangiu Laura   III Cernătescu Maria Ceramica
Concursul judeţean
"Vâlcea artistică"
N3 2004 Petrov Georgiana   II Cernătescu Maria Fotografie
Concursul Judeţean
Vâlcea artistică
N3 2004 Petrov Georgiana 9C II Cernătescu  
N3 2004 Hangiu Laura 9C III Cernătescu  
Concursul Internaţional
de arte plastice
O Europă în schimbare
N0 2005 Budea Ioana 10C III Cernătescu  
Concursul Judeţean
Vâlcea artistică
N3 2005 Budea Ioana 10C I Cernătescu Grafică pe calculator
N3 2005 Budea Ioana 10C I Cernătescu Fotografie artistică
N3 2005 Pomană Andrei 10C II Cernătescu Grafică în creion
N3 2005 Ionescu Dragoş 11D II Cernătescu Grafică pe calculator
N3 2005 Hangiu Laura 10C III Cernătescu Grafică
N3 2005 Hangiu Laura 10C III Cernătescu Ceramică
Concurs Internaţional "Europa în şcoală" N0 2005 Budea Dana Elena III Cernătescu Maria Faza naţ
Concurs Judeţean "Vâlcea artistică" N3 2005 Budea Dana Elena I Cernătescu Maria Secţia fotografie
N3 2005 Budea Dana Elena I Cernătescu Maria Grafică
N3 2005 Ionescu Dragoş II Cernătescu Maria Fotografie
N3 2005 Pomană Andrei II Cernătescu Maria Grafică
N3 2005 Hangiu Laura III Cernătescu Maria Ceramică
N3 2005 Hangiu Laura III Cernătescu Maria Artă decorativa
Concurs Internaţional de Grafică- Polonia N0 2006 Diplomă acordată "C.N.A.L." Cernătescu Maria Diplomă de participare
Concurs Judeţean "Vâlcea artistică" N3 2006 Ionescu Dragoş I Cernătescu Maria Grafică
N3 2006 Bardaşu Alexandru I Cernătescu Maria Artă decorativă
N3 2006 Ionescu Dragoş I Cernătescu Maria Fotografie
N3 2006 Budea Dana Elena II Cernătescu Maria Grafică
N3 2006 Hangiu Laura III Cernătescu Maria Grafică
N3 2006 Budea Dana Elena III Cernătescu Maria Fotografie
N3 2006 Dina Elena III Cernătescu Maria Icoană pe lemn
N3 2006 Săraru Adina III Cernătescu Maria Artă decorativă
N3 2006 Ionescu Dragoş Participare Cernătescu Maria Film
Concurs Judeţean "Armoniile toamnei" N3 2007 Şerban  Mihaela I Cernătescu Maria Pictură
N3 2007 Toma Florina I Cernătescu Maria Pictură
N3 2007 Nechifor Ruxandra II Cernătescu Maria Pictură  
N3 2007 Dumitrescu Xenia II Cernătescu Maria Pictură
N3 2007 Ionescu Eveline III Cernătescu Maria Pictură
N3 2007 Mihăilescu Diana III Cernătescu Maria Pictură
N3 2007 Butoi Cosmin Menţiune Cernătescu Maria Pictură
Concurs Naţ. "Diversitatea din jurul meu" N1 2007 Stocoloş Adina p.s. Cernătescu Maria Pictură
Concurs Judeţean"Vâlcea artistică" N3 2007 Pomană Andrei I Cernătescu Maria Grafică
N3 2007 Toma Silviu II Cernătescu Maria Pictură
N3 2007 Boromiz Diana II Cernătescu Maria Icoană pe lemn
N3 2007 Cincă Valeriu III Cernătescu Maria Icoană pe lemn
N3 2007 Puican Teodora III Cernătescu Maria Artă decorativă
N3 2007 Boboc Ienculescu Bianca III Cernătescu Maria Fotografie
N3 2007 Brănescu Roberta III Cernătescu Maria Pictură
Concurs Judeţean "Pasiunea mea-Pictura" N3 2008 Marian Andreea I Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Stănică Andreea II Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Toma Florina II Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Goz Ioana II Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Cumpăreanu Daria III Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Stoica Monica Menţiune Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Vîlcu Ştefania Menţiune Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Marian Andreea p.s. Cernătescu Maria Pictură
Concurs Judeţean "Vâlcea artistică" N3 2008 Diculescu Andrei I Cernătescu Maria Grafică
N3 2008 Moraru Alexandru II Cernătescu Maria Icoană pe lemn
N3 2008 Tulugea Elena II Cernătescu Maria Fotografie
N3 2008 Costache Elena Simina II Cernătescu Maria Grafică
N3 2008 Paraschiv Mihaela III Cernătescu Maria Grafică
N3 2008 Dina Elena p.s. Cernătescu Maria Icoană 
N3 2008 Vasiliu Tudor Andrei p.s. Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Dobre Raluca p.s. Cernătescu Maria Icoană 
N3 2008 Curuia Iulia Elena p.s. Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Grama Mihaela Alexandra p.s. Cernătescu Maria Artă decorativă
N3 2008 Colectivul de elevi "C.N.A.L." 9-10 p.juriului Cernătescu Maria Grafică
N3 2008 Colectivul de elevi "C.N.A.L." 9-10 p.juriului Cernătescu Maria Grafică calculator
Concurs Interjudeţean "Pandurii lui Tudor" N2 2008 Marian Andreea 8 I Cernătescu Maria Pictură
N2 2008 Vreavu Vlad 7 II Cernătescu Maria Pictură
N2 2008 Şerban  Mihaela 7 IIi Cernătescu Maria Pictură
Concurs Judeţean "Armoniile toamnei" N3 2008 Şerban  Mihaela 7 I Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Stanciu Augustina 9 I Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Stocoloş Adina 12 I Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Cumpăreanu Daria 6 I Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Badea George Cristian 9 I Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Toma Florina 9 II Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Creangă Delia Maria 9 II Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Mântulescu Rita 10 II Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Oprea Alexandra 9 III Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Mihai Irina Nicoleta 9 III Cernătescu Maria Pictură
N3 2008 Nechifor Ruxandra 12 III Cernătescu Maria Pictură
Concurs Judeţean "Colinde, colinde" N3 2008 Grup vocal 9 C Diploma Cernătescu Maria Colinde
Proiect Naţional "Alege, este dreptul tău" N3 2009 Stocoloş Adina 12 III Cernătescu Maria Grafică
N3 2009 Sanda Georgiana 12 III Cernătescu Maria Grafică
N3 2009 Nechifor Ruxandra 12 Menţiune Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Marian Andreea 8 Menţiune Cernătescu Maria Grafică
N3 2009 Ionescu Adelina 11 Menţiune Cernătescu Maria Grafică
N3 2009 Brănescu Roberta 10 Menţiune Cernătescu Maria Pictură
Concurs Judeţean "Pasiunea mea-Pictura" N3 2009 Stănică Andreea 6 I Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Marian Andreea 8 I Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Cumpăreanu Daria 6 III Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Ciobanu Cristi 6 Menţiune Cernătescu Maria Pictură
Concurs Judeţean "Vâlcea artistică" N3 2009 Răducu Mircea 8 I Cernătescu Maria Ceramincă
N3 2009 Dospina Adnana 9 I Cernătescu Maria Grafică
N3 2009 Popescu Teodor 9 I Cernătescu Maria Grafică
N3 2009 Cârstea Silvia 9 I Cernătescu Maria Icoană pe lemn
N3 2009 Petre Valentin 9 II Cernătescu Maria Fotografie
N3 2009 Pirnea Alexandra Laura 9 II Cernătescu Maria Fotografie
N3 2009 Stoica Monica 9 II Cernătescu Maria Fotografie
N3 2009 Popescu Laura 9 II Cernătescu Maria Grafică
N3 2009 Dobre Raluca 10 II Cernătescu Maria Icoană pe lemn
N3 2009 Cincă Bogdan 12 II Cernătescu Maria Icoană pe lemn
N3 2009 Postea Denisa 9 III Cernătescu Maria Grafică
N3 2009 Creangă Delia Maria 9 III Cernătescu Maria Fotografie
N3 2009 Pârvu Irina 9 III Cernătescu Maria Icoană pe lemn
N3 2009 Ionescu Amalia 9 III Cernătescu Maria Fotografie
N3 2009 Miu Ioana Evelina 9 Menţiune Cernătescu Maria Grafică
N3 2009 Boromiz Ioana Alice 9 Menţiune Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Marchidanu Oana 9 Menţiune Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Nuţă Laura Andreea 9 Menţiune Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Popescu Teodor 9 Menţiune Cernătescu Maria Fotografie
N3 2009 Brănescu Roberta 10 Menţiune Cernătescu Maria Fotografie
N3 2009 Predu Adrian 12 Menţiune Cernătescu Maria Icoană pe lemn
N3 2009 Cincă Bogdan 12 Menţiune Cernătescu Maria Icoană pe lemn
N3 2009 Premiu Colectiv "C.N.A.L." 9-12 Menţiune Cernătescu Maria Pictură
Concurs Naţional de Arte Plastice N1 2009 Andrei Giurgiu 11 Menţiune Cernătescu Maria pictura (faza naţ.)
Concurs Interjudeţean "Pandurii lui Tudor" N2 2009 Stănică Andreea 7 I Cernătescu Maria Desen-culoare
N2 2009 Văduva Ştefania 7 I Cernătescu Maria Decorativă
N2 2009 Vâlcu Raluca Ştefania 7 Menţiune Cernătescu Maria Desen
Concurs judeţean "Armoniile toamnei" N3 2009 Toma Florina 10 C I Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Cîrstea Silvia 10 A I Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Gîrju Andrada 10 A I Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Stancu Elena Luiza 10 G I Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Avram Teodora 10 D I Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Angheluţă Elena Denisa 9 D I Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Vîlcu Ioana Corina 9 H I Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Dincă Larisa Mihaela 10 G I Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Georgescu Emma 10 D II Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Ponorache Patricia Elena 10 G II Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Stanciu Augustina 10 G II Cernătescu Maria Pictură
N3 2009 Borţa Gabriela 9 B II Cernătescu Maria Pictură
Concursul interjudețean  "Judecata pădurii" N2 2010 Paleu Nichita VIII I+medalie+cupă Cernătescu Maria Desen
Concursul interjudețean  "Judecata pădurii" N2 2010 Șerban Mihaela VIII III+medalie Cernătescu Maria Desen
Concursul interjudețean  "Judecata pădurii" N2 2010 Iovan Andreea VIII III+medalie Cernătescu Maria Desen
Concursul interjudețean  "Judecata pădurii" N2 2010 Baciu Mihai VIII III+medalie Cernătescu Maria Desen
Concursul interjudețean  "Judecata pădurii" N2 2010 Tănasie Diana VIII Mențiune Cernătescu Maria Desen
Concursul interjudețean  "Judecata pădurii" N2 2010 Puican Teodora VIII Mențiune Cernătescu Maria Desen
Concursul interjudețean  "Judecata pădurii" N2 2010 Stănică Andreea VII III Cernătescu Maria Desen
Concursul județean "Pasiunea mea, pictura" N3 2010 Stănică Andreea VII II Cernătescu Maria Pictură
Concursul județean "Pasiunea mea, pictura" N3 2010 Cumpăreanu Daria VII III Cernătescu Maria Pictură
Concursul județean "Pasiunea mea, pictura" N3 2010 Matei Maria VII III Cernătescu Maria Pictură
Concursul județean "Pasiunea mea, pictura" N3 2010 Văduva Stefania VII III Cernătescu Maria Pictură
Concursul județean "Pasiunea mea, pictura" N3 2010 Vîlcu Ștefania VII Mențiune Cernătescu Maria Pictură
Concursul interjudețean "Vâlcea artistică" N3 2010 Becșenescu Robert VIII I Cernătescu Maria Pictură
Concursul interjudețean "Vâlcea artistică" N3 2010 Sibiescu Iustin IX A I Cernătescu Maria Icoană pe lemn
Concursul interjudețean "Vâlcea artistică" N3 2010 Olaru Florin X C I Cernătescu Maria Grafică  pe calculator
Concursul interjudețean "Vâlcea artistică" N3 2010 Dumitrescu Lavinia X G II Cernătescu Maria Icoană pe lemn
Concursul interjudețean "Vâlcea artistică" N3 2010 Ciucă Tiberius X A II Cernătescu Maria Grafică pe calculator
Concursul interjudețean "Vâlcea artistică" N3 2010 Dospina Adnana X C II Cernătescu Maria Fotografie
Concursul interjudețean "Vâlcea artistică" N3 2010 Stoica Monica  X C II Cernătescu Maria Fotografie
Concursul interjudețean "Vâlcea artistică" N3 2010 Tănase Mihai Adrian X A III Cernătescu Maria Grafică pe calculator
Concursul interjudețean "Vâlcea artistică" N3 2010 Goz Ioana X C III Cernătescu Maria Fotografie
Concursul interjudețean "Vâlcea artistică" N3 2010 Borța Gabriela Mihaela IX B III Cernătescu Maria Artă decorativă
Concursul interjudețean "Vâlcea artistică" N3 2010 Bunea Teodora IX A III Cernătescu Maria Icoană pe lemn
Concursul interjudețean "Vâlcea artistică" N3 2010 Ivan Ana X C Mențiune Cernătescu Maria Fotografie
Concursul interjudețean "Vâlcea artistică" N3 2010 Răduca Mircea IX E Mențiune Cernătescu Maria Ceramică
Concursul interjudețean "Vâlcea artistică" N3 2010 Colectiv elevi VIII-X Premiu colectiv Cernătescu Maria Artă vizuală
Concurs Internaţional de artă
"Ziua Europei"
N0 2010 Cupăreanu Daria 7 A finalist Cernătescu Maria Pictură
N0 2010 Vâlcu Ştefania 7 A finalist Cernătescu Maria Pictură
Concurs interjudeţean "Pandurii lui Tudor" N2 2010 Preda Diana 5 A I Cernătescu Maria Desen
N2 2010 Cupăreanu Daria 8 A II Cernătescu Maria Pictură
N2 2010 Stroe Andreea 5 A M Cernătescu Maria Artă plastică
Concurs naţional de artă plastică
"J.O. în imaginaţia copiilor"
Bucureşti
11 noiembrie 2011
N1 2011 Paleu Nichita Carmen 10 H I Cernătescu Maria Pictură
Categoria 15-18 ani
Concurs interjudeţean
"Pandurii lui Tudor"
Drăgăşani
19 noiembrie 2011
N2 2011 Marinescu Ciprian 5 A I Cernătescu Maria Desen
N2 2011 Vlăducu Maria 6 A I Cernătescu Maria Desen
N2 2011 Preda Diana 6 A III Cernătescu Maria Desen
N2 2011 Mîrşanu Cristina 7 A III Cernătescu Maria Desen
Concurs judeţean
"Datini din străbuni"
Râmnicu Vâlcea
18 decembrie 2011
N3 2011 Cristea Mihai 5 A I Cernătescu Maria Pictură
N3 2011 Preda Diana 6 A II Cernătescu Maria Pictură
N3 2011 Eillen Andrei 7 A I Cernătescu Maria Pictură
N3 2011 Marinescu Ioan 7 A II Cernătescu Maria Pictură
N3 2011 Popescu Călin 5 A III Cernătescu Maria Pictură
N3 2011 Robulescu Andreea 6 A M Cernătescu Maria Pictură
N3 2011 Zarioiu Andreea 6 A M Cernătescu Maria Pictură
Concurs judeţean de pictură
"Pasiunea mea pictura"
19 mai 2012
N3 2012 Marin Alexandra 5 A I Cernătescu Maria Pictură
N3 2012 Cosma Nicolae 5 A I Cernătescu Maria Pictură
N3 2012 Marinescu Ionuţ 6 A I Cernătescu Maria Pictură
N3 2012 Giuran Lavinia 7 A I Cernătescu Maria Pictură
N3 2012 Marinescu Ciprian 5 A II Cernătescu Maria Pictură
N3 2012 Floarea Andreea 7 A II Cernătescu Maria Pictură
N3 2012 Grădinaru Teodora 6 A III Cernătescu Maria Pictură
N3 2012 Zarioiu Andreea 6 A III Cernătescu Maria Pictură
N3 2012 Văduva Crina 5 A M Cernătescu Maria Pictură
N3 2012 Vlăducu Maria 6 A M Cernătescu Maria Pictură
Concurs judeţean de arte
"Vâlcea artistică"
31 mai 2012
N3 2012 Liţă Răzvan 11 H I Cernătescu Maria Pictură şevalet
N3 2012 Văduva Crina 5 A I Cernătescu Maria Pictură şevalet
N3 2012 Băduţ Anca 10 C I Cernătescu Maria Grafică pe calculator
N3 2012 Costache Cristina 10 C II Cernătescu Maria Pictură şevalet
N3 2012 Săceanu Cristina 10 C II Cernătescu Maria Pictură şevalet
N3 2012 Grădinaru Teodora 6 A II Cernătescu Maria Pictură decorativă
N3 2012 Retevoi Alexandra 9 A II Cernătescu Maria Fotografie
N3 2012 Turnei Patricia 9 H II Cernătescu Maria Fotografie
N3 2012 Tătaru Teodora 9 H III Cernătescu Maria Fotografie
N3 2012 Vîlcu Raluca 9 H III Cernătescu Maria Fotografie
N3 2012 Stoica Andreea 9 F III Cernătescu Maria Pictură şevalet
N3 2012 Nedeluş Cătălin 9 H III Cernătescu Maria Icoană pe lemn
N3 2012 Ceauşescu Lorena 9 A III Cernătescu Maria Icoană pe lemn
N3 2012 Banu Alexandru 9 A III Cernătescu Maria Grafică pe calculator
N3 2012 Nedeluş Cătălin 9 H II Cernătescu Maria Grafică pe calculator
N3 2012 Fârtat Radu 5 B M Cernătescu Maria Pictură ecorativă
N3 2012 Miu Denisa 10 D M Cernătescu Maria Icoană pe lemn
Muzică              
Festivalul interJudeţean
de colinde
N2 2004 Formaţia de nai   I Cernătescu Miron  
CJ Mugur de fluier N3 2004 Formaţia de nai   I Cernătescu Miron  
Festivalul interjudeţean
de colinde
N2 2005 Formaţia de nai   I Cernătescu Miron  


 

Dalila Cernătescu - absolventă a Colegiului Naţional "Alexandru Lahovari"

Dalila Cernătescu (rezultate obţinute ca elevă a domnului profesor Miron Cernătescu)

Participări ale formaţiei de nai a Colegiului Naţional "Alexandru Lahovari" la emisiuni TV

Participări ale formaţiei de nai a Colegiului Naţional "Alexandru Lahovari" la diverse manifestări