Rezultate biologie - Lahovary.Ro



Rezultate concursuri


Rezultate obţinute de elevii Colegiului Naţional Alexandru Lahovari la concursuri şi olimpiade:


    Nivel olimpiadă sau concurs
  • N0 - olimpiadă sau concurs de nivel internaţional
  • N1 - olimpiadă sau concurs de nivel naţional
  • N2 - olimpiadă sau concurs de nivel interjudeţean
  • N3 - olimpiadă sau concurs de nivel judeţean



REZULTATE CHIMIE

Anul şcolar 2016-2017 Anul şcolar 2014-2015 | Anul 2010 | Anul 2009 | Anul 2008 | Anul 2007 | Anul 2006 | Anul 2005 | Anul 2004 | Anul 2003 | Anul 2002 | Anul 2001 | Anul 2000 | Înainte de anul 2000


ANUL ŞCOLAR 2016-2017              
Concurs Nume elev Prenume elev Clasa Premiu Profesor Observaţii
Olimpiada de chimie
faza judeţeană
Catalina Rareş X A Menţiune Eugenia Mihalcea Locul 4
Concursul regional "Învăţăm să inventăm"
noiembrie 2016
Eillen Andrei XII A Premiul I Eugenia Mihalcea Chimie - probleme
Concursul regional "Învăţăm să inventăm"
noiembrie 2016
Eillen Andrei XII A Premiul I Eugenia Mihalcea Chimie exprimentală
Concursul regional "Învăţăm să inventăm"
noiembrie 2016
Eillen Radu XI A Premiul I Lucian Miu Chimie exprimentală
Concursul regional "Învăţăm să inventăm"
noiembrie 2016
Eillen Andrei XII A Premiul I Eugenia Mihalcea Lucrări tehnice
Concursul regional "Învăţăm să inventăm"
noiembrie 2016
Eillen Radu XI A Premiul I Lucian Miu Lucrări tehnice
Concursul naţional interdisciplinar
"Micul inventator"
decembrie 2016
Eillen Andrei XII A Premiul I Eugenia Mihalcea Secţiunea chimie
Concursul naţional interdisciplinar
"Micul inventator"
decembrie 2016
Eillen Radu XI A Premiul I Lucian Miu Secţiunea chimie
ANUL ŞCOLAR 2014-2015              
Concurs Nume elev Prenume elev Clasa Premiu Profesor Observaţii
Olimpiada de chimie - faza judeţeană Barbu Petre Lucian XI A Locul I Marinaş Doina
Olimpiada de chimie - faza naţională Barbu Petre Lucian XI A Menţiune Marinaş Doina
Olimpiada de chimie - faza judeţeană Biu Andrei X C Locul I Marinaş Doina
Olimpiada de chimie - faza naţională Biu Andrei X C Menţiune Marinaş Doina

Înainte de anul 2000
             
Concurs Nivel Data Nume prenume elev Clasa Premiu Profesor Obs.
OJ chimie N3 1965 Daneş Mariana 9 I Ghiţă Dumitru Calif ON
N3 1965 Marinescu Nicolae 9 II Ghiţă Dumitru  
N3 1965 Mateescu Cristian 9 III Ghiţă Dumitru  
N3 1965 Ivan Nicolae 9 III Ghiţă Dumitru  
OJ chimie N3 1984 Huidu Mihaela 12 A I Ghiţă Dumitru Calif ON
ON chimie N1 1984 Huidu Mihaela 12 A I Ghiţă Dumitru  
OJ chimie N3 1985 Andreescu Liliana 12 I Ghiţă Dumitru Calif ON
ON chimie N1 1985 Andreescu Liliana 12 II Ghiţă Dumitru  
OJ chimie N3 1989 Drăgoescu Ema Ana 10 A I Mihalcea Eugenia Calif ON
ON chimie N1 1999 Ciucurel Ema Cristina 10 C m Folescu Gheorghe  

ANUL 2000
             
OJ chimie N3 2000 Ionescu Crina 9 E II Dinulescu Smaranda  
N3 2000 Draghiciu 10 B III Folescu Gheorghe  
N3 2000 Ciucurel Ema Cristina 11 C II Folescu Gheorghe  

ANUL 2001
             
OJ chimie N3 2001 Antal Anton 9 II Marinas Doina  
N3 2001 Ionescu Crina 10 E II Dinulescu Smaranda  
N3 2001 Nutu Oana Elena 11 III    
N3 2001 Ciucurel Ema Cristina 12 C I Folescu Gheorghe  
ON chimie N1 2001 Ciucurel Ema Cristina 12 C I Folescu Gheorghe  
N1 2001 Ionescu Crina 10 E m    

ANUL 2003
             
OJ chimie N3 2003 Fiscu Tiberiu 9 A II Folescu Gheorghe  
N3 2003 Turbureanu Tiberiu 9 B III Dinulescu Smaranda  
N3 2003 Constantinescu Irina 10 A II Folescu Gheorghe  
N3 2002 Predescu Lucian 10 F II Marinas Doina  
N3 2002 Pătraşcu Alexandra 10 C III Mihalcea Eugenia  
N3 2003 Pătraşcu Alexandra 11 C I Mihalcea Eugenia  
N3 2003 Predescu Lucian 11 F II Marinas Doina  
N3 2002 Murarus Oana 11 III Folescu Gheorghe  
ON chimie N1 2003 Pătraşcu Alexandra 11 C m. sp. Mihalcea Eugenia  
Olimpiada Stiintele Pamantului
faza nationala
N1 2003 Pătraşcu Alexandra 11 C I Mihalcea Eugenia  
Concursul CD Nenitescu N1 2003 Pătraşcu Alexandra 11 C m Mihalcea Eugenia  

ANUL 2004
             
OJ chimie N3 2004 Jinaru Dana 9 D II Folescu Gheorghe  
N3 2004 Fiscu Tiberiu 10 A I Folescu Gheorghe Calif ON
N3 2004 Turbureanu Tiberiu 10 B III Dinulescu Smaranda  
N3 2004 Predescu Lucian 12 F I Marinas Doina Calif ON
N3 2004 Pătraşcu Alexandra 12 C II Mihalcea Eugenia Calif ON
N3 2004 Deaconu Alexandru 12 C III Mihalcea Eugenia Calif ON
ON chimie N1 2004 Fiscu Tiberiu 10 A m. sp. Folescu Gheorghe  
N1 2004 Predescu Lucian 12 F m. sp. Marinas Doina  
N1 2004 Predescu Lucian 12 F pr. sp. Marinas Doina cea mai buna lucr. pract.
N1 2004 Pătraşcu Alexandra 12 C m. sp. Mihalcea Eugenia  
Olimpiada Stiintele Pamantului
faza nationala
N1 2004 Pătraşcu Alexandra 12 C II Mihalcea Eugenia  

ANUL 2005
             
OJ chimie N3 2005 Iovan Diana 9 A III Folescu Gheorghe  
N3 2005 Stefan Florin 10 F II Marinas Doina  
N3 2005 Turbureanu Tiberiu 11 B II Dinulescu Smaranda Calif ON
N3 2005 Popa Ramona 12 C III Dinulescu Smaranda  
ON chimie N1 2005 Turbureanu Tiberiu 11 B m. sp. Dinulescu Smaranda  

ANUL 2006
             
OJ chimie N3 2006 Predoi Alina 9 D III Dinulescu Smaranda Calif ON
N3 2006 Mosteanu Iulian 12 F III Folescu Gheorghe  
Olimpiada Stiintele Pamantului
faza nationala
N1 2006 Basso Alexandra III
N1 2006 Dima Andra 9 II Folescu Gheorghe

ANUL 2007
             
OJ chimie N3 2007 Barbu Raluca 10 M Dinulescu Smaranda Locul 4
N3 2007 Marin Lavinia 10 III Dinulescu Smaranda
ANUL 2008              
OJ chimie N3 2008 Barbu Raluca 11 II Dinulescu Smaranda Calificata pt nationala
N3 2008 Marin Lavinia 11 III Dinulescu Smaranda Calificata pt nationala
ANUL 2009              
OJ chimie N3 2009 Marica Gabriela 9 III Marinas Doina
N3 2009 Avram Ion Gabriel 9 M Marinas Doina
N3 2009 Jugravescu Catalina 10 M Marinas Doina
N3 2009 Ceausu Bianca 11 M Marinas Doina
Olimpiada Stiintele Pamantului
faza judeteana
N3 2009 Jugravescu Catalina 11 I Marinas Doina Calificata pt nationala
N3 2009 Marica Gabriela 9 I Marinas Doina Calificata pt nationala
Olimpiada Stiintele Pamantului
faza nationala
N1 2009 Jugravescu Catalina 11 M Marinas Doina
N1 2009 Marica Gabriela 9 M Marinas Doina

ANUL 2010
             
OJ chimie N3 2010 Linte Luiza 9 D II Mihalcea Eugenia Calificată ON chimie
N3 2010 Oprea Alexandra 10 A III Marinaş Doina
N3 2010 Curuia Iulia 11 C III Miu Lucian
ON chimie N1 2010 Linte Luiza 9 D M. sp. Mihalcea Eugenia Menţiune specială