Rezultate biologie - Lahovary.Ro



Rezultate concursuri


Rezultate obţinute de elevii Colegiului Naţional Alexandru Lahovari la concursuri şi olimpiade:



    Nivel olimpiadă sau concurs
  • N0 - olimpiadă sau concurs de nivel internaţional
  • N1 - olimpiadă sau concurs de nivel naţional
  • N2 - olimpiadă sau concurs de nivel interjudeţean
  • N3 - olimpiadă sau concurs de nivel judeţean



REZULTATE LIMBA ENGLEZĂ

Anul şcolar 2014-2015 | Anul 2013 | Anul 2012 | Anul 2011 | Anul 2010 | Anul 2009 | Anul 2008 | Anul 2007 | Anul 2006 | Anul 2005 | Anul 2004 | Anul 2003 | Anul 2002 | Anul 2001 | Înainte de anul 2001


ANUL ŞCOLAR 2014-2015              
Concurs Nume elev Prenume elev Clasa Premiu Profesor Observaţii
Olimpiada de limba engleză
faza judeţeană
Băiaşu Sorina X Menţiune Raluca Marinescu
Olimpiada de limba engleză
faza judeţeană
Jianu Teodora X Menţiune Raluca Marinescu
Olimpiada de limba engleză
faza judeţeană
Geamănu Cătălina X Menţiune Vanda Bălaşiu
Olimpiada de limba engleză
faza judeţeană
Cacers Omaris XI Menţiune Vanda Bălaşiu
Olimpiada de limba engleză
faza judeţeană
Mutu Andreea XI Premiul III Vanda Bălaşiu
Olimpiada de limba engleză
faza judeţeană
Pleşcan Bianca XI Premiul III Vanda Bălaşiu
Olimpiada de limba engleză - faza judeţeană Stanca Irina X Premiul III Raluca Marinescu





ÎNAINTE DE ANUL 2001              
Concurs Nivel Data Nume şi prenume elev Clasa Premiul Profesor Observaţii
ON engleză N1 1997 Florescu Adela 11 m Bălaşiu Vanda  
ON engleză N1 1998 Marinescu Lavinia   m Bălaşiu Vanda  
ON engleză N1 1999 Marinescu Lavinia   m Vanda Bălaşiu  
ANUL 2001              
OJ engleză N3 2001 Ilinca Cristina 10 D III Vanda Bălaşiu Calificat ON
N3 2001 Varlam Alexandra 10 A III Cristian Marinescu Calificat ON
N3 2001 Andreescu Alexandru 10 B m Vanda Bălaşiu Calificat ON
N3 2001 Paunescu Simina 10 C m Cristian Marinescu Calificat ON
N3 2001 Dragomir Diana 10 C m Cristian Marinescu Calificat ON
N3 2001 Varzaru Bogdan 10 D m Vanda Bălaşiu Calificat ON
N3 2001 Tomescu Ioana 11 E m Daniela Ionescu Calificat ON
N3 2001 Danciu Silvia 12 A III Magda Teodorescu Calificat ON
N3 2001 Sescioreanu Arianda 12 A m Magda Teodorescu Calificat ON
N3 2001 Alexandrescu Anca 12 B m Cristian Marinescu Calificat ON
ON engleză N1 2001 Varlam Alexandra 10 A III Cristian Marinescu  
N1 2001 Ilinca Cristina 10 D III Vanda Bălaşiu  
N1 2001 Danciu Silvia 12 A III Magda Teodorescu  
N1 2001 Andreescu Alexandru 10 B m Vanda Bălaşiu  
Colocviul naţional
“Mihai Eminescu”
N1 2001 Filatov Dodul Andra 10 G II Vanda Bălaşiu secţiunea traduceri
ANUL 2002              
ON engleză N1 2002 Bălaşiu Alexandra 9 m Cristian Marinescu  
ANUL 2003              
OJ engleză N3 2003 Bălaşiu Alexandra 10 I Cristian Marinescu Calificat ON
N3 2003 Deaconu Alexandru 11 C I Vanda Bălaşiu Calificat ON
N3 2003 Truşcă Tiberiu 11 A III Vanda Bălaşiu  
N3 2003 Funaru Alexandru 11 A m Vanda Bălaşiu  
N3 2003 Vulcan Constantin 11 C m Vanda Bălaşiu  
N3 2003 Mihai Mihaela 11 B III Vanda Bălaşiu  
N3 2003 Filatov Andra 12 G I Vanda Bălaşiu Calificat ON
ON engleză N1 2003 Filatov Andra 12 G m Vanda Bălaşiu  
N1 2003 Bălaşiu Alexandra 10 m Cristian Marinescu  
Public Speaking Competition
– faza naţională
N1 2003 Cernătescu Elena 11 C I Vanda Bălaşiu  
Colocviul naţional
“Mihai Eminescu”
N1 2003 Filatov Dodul Andra 12 G I Vanda Bălaşiu secţiunea traduceri
ANUL 2004              
OJ engleză N3 2004 Păunescu Bogdan 10 I Vanda Bălaşiu Calificat ON
N3 2004 Tudose Dragoş 10 III Vanda Bălaşiu  
N3 2004 Găujan Alexandra 10 B III Vanda Bălaşiu  
N3 2004 Nechifor Alexanndru 10 B m Vanda Bălaşiu  
N3 2004 Scrobotă Magda 10 m Vanda Bălaşiu  
N3 2004 Bălaşiu Alexandra 11 I I Cristian Marinescu Calificat ON
N3 2004 Funaru Daniela 12 B I Daniela Ionescu Calificat ON
ON engleză N1 2004 Păunescu Bogdan 10 III Vanda Bălaşiu  
N1 2004 Bălaşiu Alexandra 11 I III Cristian Marinescu  
Magic Pencil Creative
Writing Composition
– faza naţională
N1 2004 Găujan Alexandra 10 B I Vanda Bălaşiu  
ANUL 2005              
OJ engleză N3 2005 Găujan Alexandra 11 B II Vanda Bălaşiu  
N3 2005 Duţu Ioana Cristina 9 E III Vanda Bălaşiu  
ANUL 2006              
OJ engleză N3 2006 Bloţu Raluca 9 A I Raluca Marinescu Calificat ON
N3 2006 Pecingine Mihai 10 C I Diana Neagoe Calificat ON
N3 2006 Arţărişi Ionuţ 11 C I Cristian Marinescu Calificat ON
N3 2006 Găujan Alexandra 12 B I Vanda Bălaşiu Calificat ON
ON engleză N1 2006 Bloţu Raluca 9 A III Raluca Marinescu  
N1 2006 Arţărişi Ionuţ 11 C III Cristian Marinescu  
N1 2006 Găujan Alexandra 12 B III Vanda Bălaşiu  
ANUL 2007              
Speak Out - faza judeţeană N3 2007 Bicuti Anca 8 I Aurora Eillen  
N3 2007 Baciu Andrei 6 Mentiune Aurora Eillen  
N3 2007 Neagoe Eliza 10 Mentiune Aurora Eillen  
N3 2007 Turcu Raluca 10 Mentiune Aurora Eillen  
ANUL 2008              
OJ engleză N3 2008 Banuta Mara 7 I Aurora Eillen  
N3 2008 Baciu Andrei 7 II Aurora Eillen  
N3 2008 Pana Sebastian 7 Mentiune Aurora Eillen  
N3 2008 Stoica Cezar 7 Mentiune Aurora Eillen  
N3 2008 Neagoe Eliza 11 II Aurora Eillen  
ANUL 2009              
Concursul de oratorie - faza naţională N1 2009 Eillen Andrei 5 I Aurora Eillen  
International Lyrics Contest N0 2009 Eillen Andrei 5 I Aurora Eillen  
Speak Out - faza judeţeană N3 2009 Ciobanu Costi 7 III Aurora Eillen  
N3 2009 Neagoe Eliza 12 Mentiune Aurora Eillen  
OJ engleza N3 2009 Becsenescu Robert 8 III Aurora Eillen  
N3 2009 Baciu Andrei 8 Mentiune Aurora Eillen  
N3 2009 Coca Madalin 9 II Aurora Eillen  
N3 2009 Neagoe Eliza 12 III Aurora Eillen  
ANUL 2010              
Speak Out - faza judeţeană N3 2010 Eillen Andrei 5 II Aurora Eillen  
N3 2010 Ionita Lucian 5 III Aurora Eillen  
N3 2010 Prunescu Alexandru 5 Mentiune Aurora Eillen  
N3 2009 Vancea Theodora 5 Mentiune Aurora Eillen  
International Writing Competition N0 2010 Eillen Radu 5 I Aurora Eillen  
N0 2010 Eillen Andrei 6 I Aurora Eillen  
Concursul de oratorie - faza naţională N1 2010 Eillen Radu 5 I Aurora Eillen  
N1 2010 Eillen Andrei 6 I Aurora Eillen  
ANUL 2011              
Speak Out - faza judeţeană N3 2011 Vladucu Maria 5 Mentiune Aurora Eillen  
N3 2011 Gologan Razvan 10 Mentiune Aurora Eillen  
N3 2011 Haloiu Marius 10 Mentiune Aurora Eillen  
N3 2011 Alexandrescu Diana 10 III Aurora Eillen  
N3 2011 Voicu Mihnea 6 III Aurora Eillen  
Creativity at work - faza judeţeană N3 2011 Muja-Dan Emanuel 5 I Aurora Eillen  
N3 2011 Eillen Radu 5 I Aurora Eillen  
N3 2011 Eillen Andrei 6 I Aurora Eillen  
International Writing Competition N0 2011 Eillen Radu 6 I Aurora Eillen  
N0 2011 Eillen Andrei 7 I Aurora Eillen  
Concursul de oratorie - faza nationala N1 2011 Eillen Radu 6 I Aurora Eillen  
N1 2011 Eillen Andrei 7 I Aurora Eillen  
ANUL 2012              
Concursul de creaţie - faza judeţeană N3 2012 Eillen Andrei 7 I Aurora Eillen  
N3 2012 Eillen Radu 6 I Aurora Eillen  
N3 2012 Barbulescu Miruna 6 Mentiune Aurora Eillen  
N3 2012 Bardasu Cristian 9 Mentiune Aurora Eillen  
Speak Out - faza judeţeană N3 2012 Eillen Andrei 7 I Aurora Eillen  
N3 2012 Catanoiu Madalin 11 III Aurora Eillen  
N3 2012 Eillen Radu 6 II Aurora Eillen  
N3 2012 Barbulescu Miruna 6 Mentiune Aurora Eillen  
Speak Out - faza naţională N1 2012 Eillen Andrei 7 I Aurora Eillen  
Culture, Tradition and Spiritual Ways N0 2012 Eillen Radu 6 I Aurora Eillen  
N0 2012 Eillen Andrei 7 I Aurora Eillen  
Concursul de oratorie - faza nationala N1 2012 Eillen Radu 7 I Aurora Eillen  
N1 2012 Eillen Andrei 8 I Aurora Eillen  
International Lyrics Contest N0 2012 Eillen Radu 7 I Aurora Eillen  
N0 2012 Eillen Andrei 8 I Aurora Eillen  
ANUL 2013              
Culture, Tradition and Spiritual Ways N0 2013 Eillen Radu 7 I Aurora Eillen  
N0 2013 Eillen Andrei 8 I Aurora Eillen  
Concursul de oratorie N1 2013 Eillen Radu 7 I Aurora Eillen  
N1 2013 Eillen Andrei 8 I Aurora Eillen  
N1 2013 Bardaşu Cristian 10 II Aurora Eillen  
Speak Out N3 2013 Eillen Andrei 8 II Aurora Eillen  
N3 2013 Lumînariu Alexandra 8 M Aurora Eillen  
A Story in 75 Words N1 2013 Eillen Radu 7 I Aurora Eillen  
N1 2013 Eillen Andrei 8 I Aurora Eillen  
N1 2013 Bardaşu Cristian 10 I Aurora Eillen  
N1 2013 Ciobanu Gabriela 11 III Aurora Eillen  
Creativity at Work N3 2013 Eillen Radu 7 I Aurora Eillen  
N3 2013 Eillen Andrei 8 I Aurora Eillen  
N3 2013 Bardaşu Cristian 10 III Aurora Eillen  
N3 2013 Chitu Marius 11 III Aurora Eillen  
N3 2013 Matei Cătălina 12 III Aurora Eillen  
N3 2013 Bărbulescu Miruna 7 M Aurora Eillen  
N3 2013 Lupu Anamaria 7 M Aurora Eillen  
Essay Contest N1 2013 Eillen Radu 8 I Aurora Eillen  
N1 2013 Eillen Andrei 9 I Aurora Eillen  
N1 2013 Bardaşu Cristian 11 III Aurora Eillen