Rezultate biologie - Lahovary.Ro



Rezultate concursuri


Rezultate obţinute de elevii Colegiului Naţional Alexandru Lahovari la concursuri şi olimpiade:


    Nivel olimpiadă sau concurs
  • N0 - olimpiadă sau concurs de nivel internaţional
  • N1 - olimpiadă sau concurs de nivel naţional
  • N2 - olimpiadă sau concurs de nivel interjudeţean
  • N3 - olimpiadă sau concurs de nivel judeţean


REZULTATE LIMBA ROMÂNĂ

ANUL ŞCOLAR 2016-2017
Concurs Nume şi prenume elev Clasa Premiul Profesor Observații
Olimpiada de Limba şi Literatura Română -
faza naţională
Alexia Dogaru a VII-a A M Isabella Elena Ioniţă
Olimpiada de Limba şi Literatura Română -
faza naţională
Miruna Bărbulescu a XI-a A PS Isabella Elena Ioniţă
Olimpiada de lectură "Lectura ca abilitate de viaţă" -
faza naţională
Alexia Dogaru a VII-a A PS Isabella Elena Ioniţă
Concursul naţional interdisciplinar “Cultură și Civilizaţie în România” -
faza naţională
Miruna Bărbulescu
Lucian Ioniţă
Dariana Paraschiv
a XI-a A
a XII-a E
a XI-a A
III Isabella Elena Ioniţă
Olimpiada de Limba şi Literatura Română -
faza judeţeană
Alexia Dogaru a VII-a A I Isabella Elena Ioniţă calificat la națională
Olimpiada de lectură "Lectura ca abilitate de viaţă" -
faza judeţeană
Alexia Dogaru a VII-a A I Isabella Elena Ioniţă calificat la națională
Olimpiada de lectură "Lectura ca abilitate de viaţă" -
faza judeţeană
Andreea Buşagă a X-a A I Vasilica Mărunţelu calificat la națională
Concursul naţional interdisciplinar “Cultură și Civilizaţie în România” -
faza judeţeană
Miruna Bărbulescu
Lucian Ioniţă
Dariana Paraschiv
a XI-a A
a XII-a E
a XI-a A
I Isabella Elena Ioniţă calificat la naţională
Concursul Național "Gramatica – Știința vorbirii" Alexia Dogaru a VII-a A I Isabella Elena Ioniţă
Concursul Național "Gramatica – Știința vorbirii" Antony Bică a VII-a A II Isabella Elena Ioniţă


ANUL ŞCOLAR 2015-2016
Concurs Nume şi prenume elev Clasa Premiul Profesor Observații
Olimpiada de Limba și Literatura Română
faza judeţeană
Antony Bică a VI-a A III Isabella Elena Ioniță
Olimpiada de Limba și Literatura Română
faza judeţeană
Alexia Dogaru a VI-a A III Isabella Elena Ioniță
Olimpiada de Limba și Literatura Română
faza judeţeană
Miruna Bărbulescu a X-a A I Isabella Elena Ioniță calificată la națională
Olimpiada de Lingvistică - faza judeţeană Antony Bică a VI-a A II Isabella Elena Ioniţă
Olimpiada de Lingvistică - faza judeţeană Alexia Dogaru a VI-a A III Isabella Elena Ioniţă
Olimpiada de Lingvistică - faza judeţeană Horia Cap a VIII-a I Amalia Istrate calificat la națională
Olimpiada de Lingvistică
faza judeţeană
Andrei Eillen a XI-a A I Vasilica Mărunțelu calificat la națională
Olimpiada de lectură "Lectura ca abilitate de viaţă" -
faza judeţeană
Antony Bică a VI-a A II Isabella Elena Ioniţă
Olimpiada de lectură "Lectura ca abilitate de viaţă" -
faza judeţeană
Alexia Dogaru a VI-a A M Isabella Elena Ioniţă
Olimpiada de lectură "Lectura ca abilitate de viaţă" -
faza judeţeană
Miruna Bărbulescu a X-a A II Isabella Elena Ioniţă
Olimpiada de lectură "Lectura ca abilitate de viaţă" -
faza judeţeană
Lucian Ioniţă a XI-a E II Isabella Elena Ioniţă
Concursul Național "Cultură și spiritualitate românească"
faza judeţeană
Alexia Dogaru a VI-a A I Isabella Elena Ioniță calificată la națională
Concursul Național ,,Cultură și spiritualitate românească”
faza naţională
Alexia Dogaru a VI-a A PS Isabella Elena Ioniță
Olimpiada de Limba Latină
faza judeţeană
Alexandra Manea a X-a G I Georgeta Prunescu calificată la națională
Olimpiada de Limba Latină
faza judeţeană
Irina Drăghici a X-a H I Georgeta Prunescu calificată la națională


ANUL ŞCOLAR 2014-2015
Concurs Nume şi prenume elev Clasa Premiul Profesor Observații
Olimpiada de Limba și Literatura Română
faza naţională
Miruna Bărbulescu a IX-a A M Isabella Elena Ioniță
Olimpiada de Limba și Literatura Română
faza judeţeană
Miruna Bărbulescu a IX-a A I Isabella Elena Ioniță calificat naţională
Olimpiada de lectură "Lectura ca abilitate de viaţă" -
faza judeţeană
Miruna Bărbulescu a IX-a A I Isabella Elena Ioniţă calificat naţională


ANUL ŞCOLAR 2013-2014
Concurs Nume şi prenume elev Clasa Premiul Profesor Observații
Olimpiada de Limba și Literatura Română
faza naţională
Miruna Bărbulescu a VIII-a A M Isabella Elena Ioniță
Olimpiada de lectură "Lectura ca abilitate de viaţă" -
faza naţională
Miruna Bărbulescu a VIII-a A PS Isabella Elena Ioniţă
Olimpiada de Limba și Literatura Română
faza judeţeană
Miruna Bărbulescu a VIII-a A I Isabella Elena Ioniță calificat naţională
Olimpiada de lectură "Lectura ca abilitate de viaţă" -
faza judeţeană
Miruna Bărbulescu a VIII-a A I Isabella Elena Ioniţă calificat naţională
Olimpiada de lingvistică
faza judeţeană
Miruna Bărbulescu a VIII-a A III Isabella Elena Ioniţă
Concursul naţional interdisciplinar “Cultură și Civilizaţie în România” -
faza judeţeană
Miruna Bărbulescu a VIII-a A III Isabella Elena Ioniţă



<-->III <-->M
Concurs Nivel Data Nume şi prenume elev Clasa Premiul Profesor Observaţii
OJ română N3 1993 Stanciu Elena 9 B I Petre Aurelia Calificat ON
ON română N1 1993 Stanciu Elena 9 B m Petre Aurelia  
OJ română N3 1994 Stanciu Elena 10 B I Petre Aurelia Calificat ON
OJ română N3 1995 Stanciu Elena 11 B I Petre Aurelia Calificat ON
ON română N1 1995 Stanciu Elena 11 B m Petre Aurelia  
OJ română N3 1996 Stanciu Elena 12 B I Petre Aurelia Calificat ON
ON română N1 1996 Stanciu Elena 12 B I Petre Aurelia  
ON română N1 1997 Deaconu Ruxandra 9 G m Pârşcoveanu Doina  
N1 1997 Manasia Mihaela 11 C m Petre Aurelia  
ON română N1 1999 Andrei Iulia Sofia 8 m    
N1 1999 Georgescu Mădălina 10 H m Dumitrescu Gina  
N1 1999 Diaconu Ruxandra 11 G m Istrate Amalia  
OJ română N3 2000 Deaconu Ruxandra 12 G I Istrate Amalia  
ON română N1 2000 Georgescu Mădălina 11 H II Dumitrescu Gina  
N1 2000 Hereşanu Denisa 7 D m Dumitrescu Gina  
OJ română N3 2001 Ciudin Emilia-Timeea 8 III Ionita Isabela  
N3 2001 Gherghinaru Raluca 9 H I Ionita Isabela  
N3 2001 Neagoe Maria Graţiana 9 C III Ionita Isabela  
ON română N1 2001 Filatov Dodu Andra 10 II Petre Aurelia  
N1 2001 Georgescu Mădălina 12 H II Dumitrescu Gina  
N1 2001 Gherghinaru Raluca 9 H III Ionita Isabela  
N1 2001 Târşa Lorena 9 B III Ungureanu Elena  
N1 2001 Hereşanu Denisa 8 D m Dumitrescu Gina  
N1 2001 Şchiopu Ciprian 11 m    
Simpozionul interjudeţean
"Personalitatea lui C. Brâncoveanu"
N2 2001 Găinuşă Bogdan Alina   M Isabella Elena Ioniţă  
Concursul naţional de proză scurtă
"Gib Mihăescu"
N1 2001 Mihai Corina 9 III Isabella Elena Ioniţă  
Concursul de creaţie literară
"Virgil Ierunca"
N2 2001 Gherghinaru Maria Raluca 9 H M Isabella Elena Ioniţă  
Concursul naţional "Marin Sorescu -
scriitor naţional şi universal"
N1 2001 Gherghinaru Maria Raluca 9 H III Isabella Elena Ioniţă  
OJ română N3 2002 Gherghinaru Raluca 10 H I Isabella Elena Ioniţă  
N3 2002 Penciu Alexandra 11 B II Istrate Amalia  
N3 2002 Dumitrescu Diana   II Isabella Elena Ioniţă  
ON română N1 2002 Gherghinaru Raluca 10 H m Ionita Isabela  
Concursul de creaţie literară
"Al. Odobescu"
N2 2002 Găinuşă Bogdan Alina   Premiul pentru
poezie modernă
Isabella Elena Ioniţă  
Concursul de creaţie literară
"Virgil Ierunca"
N2 2002 Găinuşă Bogdan Alina   M Isabella Elena Ioniţă  
Concursul naţional "Marin Sorescu -
scriitor naţional şi universal"
N2 2002 Gherghinaru Maria Raluca 10 H Marele premiu Isabella Elena Ioniţă  
Concursul de creaţie literară
"Nicolae Bălcescu"
  2002 Gherghinaru Maria Raluca 10 H I Isabella Elena Ioniţă poezie
Concursul de creaţie literară
"Nicolae Bălcescu"
  2002 Gherghinaru Maria Raluca 10 H II Isabella Elena Ioniţă proză
Concursul de creaţie literară
"Nicolae Bălcescu"
  2002 Dumitrescu Diana Cristina   III Issbella Elena Ioniţă poezie
OJ română N3 2003 Mustăţea Ioana 7 A m Ungureanu Elena Calificat ON
N3 2003 Hereşanu Denisa 10 A II Dumitrescu Gina Calificat ON
N3 2003 Gherghinaru Raluca 11 H II Isabella Elena Ioniţă Calificat ON
N3 2003 Penciu Alexandra 12 B p.s. Istrate Amalia Calificat ON
N3 2003 Scrobotă Magda Marina 9 B m Istrate Amalia  
CN „Mihai Eminescu” N1 2003 Hereşanu Denisa 10 A II Dumitrescu Gina  
N1 2003 Mustăţea Ioana 7 A m Ungureanu Elena  
N1 2003 Gherghinaru Raluca 11 H m Ionita Isabela  
OJ română N3 2004 Mustăţea Ioana 8 A I Dumitrescu Gina Calificat ON
N3 2004 Săndulescu Maria 9 I Dumitrescu Gina Calificat ON
N3 2004 Gheorghe Mădălina 10 G I Stanciu Elena Calificat ON
N3 2004 Dumitrescu Diana 12 II Ionita Isabela Calificat ON
N3 2004 Gherghinaru Maria Raluca 12 H III Ionita Isabela  
N3 2004 Scrobotă Magda Marina 10 B m Istrate Amalia  
ON română N1 2004 Gheorghe Mădălina 10 G m Stanciu Elena  
Concursul "Cuvinte potrivite" N2 2004 Gherghinaru Raluca 12 H II Isabella Elena Ioniţă  
OJ română N3 2005 Mustăţea Ioana 9 A I Dumitrescu Gina Calificat ON
N3 2005 Stanca Cristina 10 B I Dumitrescu Gina Calificat ON
N3 2005 Hereşanu Denisa 12 A I Dumitrescu Gina Calificat ON
N3 2005 Gheorghe Mădălina 11 G I Stanciu Elena Calificat ON
N3 2005 Pătru Andreea   III Istrate Amalia  
N3 2005 Becheru Aneluţa   m Istrate Amalia  
N3 2005 Duţu Ioana Cristina 9 III Isabella Elena Ioniţă  
N3 2005 Ştefanache Alexandra 10 III Isabella Elena Ioniţă  
N3 2005 Dincă Marian Cosmin 9 m Isabella Elena Ioniţă  
ON română N1 2005 Mustăţea Ioana 9 A I+ ps Dumitrescu Gina
N1 2005 Hereşanu Denisa 12 A ps Dumitrescu Gina  
O. Internaţ română N0 2005 Mustăţea Mădălina 9 A ps Dumitrescu Gina  
Concursul Virgil Ierunca N2 2005 Stoiculescu Vlad 11 B I Amalia Istrate secţ. proză
Concursul de creaţie literară
"Virgil Ierunca"
N2 2005 Dincă Marian Cosmin 9 M Isabella Elena Ioniţă  
Concursul interjudeţean
"La şcoala cu ceas"
N3 2005 Ene Gabriela 5 A III Isabella Elena Ioniţă  
Concursul interjudeţean
"La şcoala cu ceas"
N3 2005 Dumitrescu Xenia 5 A III Isabella Elena Ioniţă  
Concursul de eseuri "Public şi
publicitate", organizat de Fundaţia
Gheorghe Ursu în colaborare cu "Dilema veche"
N1 2005 Stoiculescu Vlad XI B III Amalia Istrate  
Concursul de creaţie literară
"Constatin Brâncoveanu", Horezu
N3 2006 Becheru Aneluta X I I - Proza scurta Amalia Istrate  
Concursul de creaţie literară "Virgil
Ierunca", ediţia a VI-a, Râmnicu Vâlcea
N2 2006 Stoiculescu Vlad XII B I Amalia Istrate  
Concursul de creaţie literară
"Virgil Ierunca"
N2 2006 Petre Vincenţiu   III Isabella Elena Ioniţă  
Concursul naţional
"La şcoala cu ceas"
N1 2006 Ene Gabriela 7 A M Isabella Elena Ioniţă  
Concursul de creaţie literară "Gib
Mihăescu", ediţia a VIII-a,
Dragăşani
N3 2006 Scrobota Magda Marina XII B Marele Premiu Amalia Istrate  
Concursul "Labirintul ficţiunii"   2006 Ene Gabriela 6 A I Isabella Elena Ioniţă  
Concursul "Labirintul ficţiunii"   2006 Dumitrescu Xenia 6 A I Isabella Elena Ioniţă  
Concursul "Labirintul ficţiunii"   2006 Ionescu Eveline 6 A II Isabella Elena Ioniţă  
Concursul "Labirintul ficţiunii"   2006 Popescu Laura 6 A II Isabella Elena Ioniţă  
Concursul "Labirintul ficţiunii"   2006 Stoica Monica 6 A III Isabella Elena Ioniţă  
OJ română N3 2006 Ene Gabriela 6 A I Ionita Isabela Calificat ON
N3 2006 Predoi Alina 9 D I Dumitrescu Gina Calificat ON
N3 2006 Drugan Alexandra 10 A I Dumitrescu Gina Calificat ON
N3 2006 Mustăţea Ioana 10 A I Dumitrescu Gina Calificat ON
N3 2006 Stanca Cristina 11 B I Dumitrescu Gina Calificat ON
N3 2006 Stefanache Alexandra 11 G I Isabella Ionita Calificat ON
N3 2006 Gheorghe Mădălina 12 G I Stanciu Elena Calificat ON
N3 2006 Tonenciuc Corina 12 G M Isabella Elena Ioniţă  
N3 2006 Chiper Sorana X I M Amalia Istrate  
N3 2006 Becheru Aneluta X I M  
N3 2006 Groza Ana Maria X I M Amalia Istrate  
ON română N1 2006 Predoi Alina 9 D ment Dumitrescu Gina  
N1 2006 Mustăţea Ioana 10 A I+ps Dumitrescu Gina  
N1 2006 Stanca Cristina 11 B ment Dumitrescu Gina  
N1 2006 Gheorghe Mădălina 12 G I+ps Stanciu Elena  
N1 2006 Ene Gabriela 7 A M Isabella Elena Ioniţă  
Concursul de creaţie literară,Constanţa N1 2007 Patru Andreea Alexandra XI I II - eseu, text
jurnalistic
Amalia Istrate  
OJ română N3 2007 Groza Ana Maria XI I M Amalia Istrate  
N3 2007 Becheru Aneluta XI I II Amalia Istrate Calificat ON
N3 2007 Rauta Vladimir XI I M Amalia Istrate Calificat ON
N3 2007 Cruceru Alexandra 9 G I Isabella Elena Ioniţă Calificat ON
N3 2007 Bărbuş Ioana Adelina 9 G M Isabella Elena Ioniţă  
N3 2007 Ionescu Eveline 7 A M Isabella Elena Ioniţă  
ON română N1 2007 Rauta Vladimir XI I M Amalia Istrate  
N1 2007 Ştefănache Alexandra 12 G II Isabella Elena Ioniţă
N1 2007 Duţu Ioana 11 B M Isabella Elena Ioniţă  
N1 2007 Păsărelu Mădălina 11 B M Isabella Elena Ioniţă  
Concursul naţional "Marin Sorescu -
scriitor naţional şi universal"
N1 2007 Cruceru Alexandra 9 G I Isabella Elena Ioniţă proză
ON română N1 2008 Bărbuş Ioana 9 G M Isabella Elena Ioniţă  
OJ română N3 2008 Rauta Vladimir XII I I Amalia Istrate Calificat ON  
N3 2008 Lutoiu Andreea-Iulia X B III Amalia Istrate
N3 2008 Stoica Silvia-Maria X B M Amalia Istrate
N3 2008 Ionescu Diana-Maria IX D M Amalia Istrate
N3 2008 Ene Gabriela 8 A III Isabella Elena Ioniţă  
N3 2008 Duţu Ioana 12 B III Isabella Elena Ioniţă  
N3 2008 Cruceru Alexandra 10 G M Isabella Elena Ioniţă  
N3 2008 Dumitrescu Xenia 8 A M Isabella Elena Ioniţă  
N3 2008 Curuia Iulia Elena 9 C M Isabella Elena Ioniţă  
Concursul naţional
"La şcoala cu ceas"
N1 2008 Ene Gabriela 8 A PS Isabella Elena Ioniţă  
Concursul naţional
"La şcoala cu ceas"
N1 2008 Ionescu Eveline 8 A M Isabella Elena Ioniţă  
Concursul naţional "Marin Sorescu -
scriitor naţional şi universal"
N1 2008 Cruceru Alexandra 10 G M Isabella Elena Ioniţă  
Concursul naţional "Marin Sorescu -
scriitor naţional şi universal"
N1 2008 Bărbuş Ioana Adelina 10 G M Isabella Elena Ioniţă  
Concursul de creaţie literară
"Constatin Brâncoveanu", Horezu
N3 2008 Becheru Aneluta XII I M Amalia Istrate  
OJ română N3 2009 Stoica Ioana IX G M Amalia Istrate  
N3 2009 Voinea Vlad IX G M Amalia Istrate
N3 2009 Ionescu Diana X D M Amalia Istrate
N3 2009 Lutoiu Andreea-Iulia XI B M Amalia Istrate
N3 2009 Stoica Silvia-Maria XI B M Amalia Istrate
N3 2009 Simion Sorina-Mihaela XI B M Amalia Istrate
Concursul de eseuri
"Mai este cartea un prieten?"
N1 2009 Simion Sorina-Mihaela XI B M Amalia Istrate  
Concursul Naţional
"Marin Sorescu",Râmnicu Vâlcea
N1 2009 Simion Sorina-Mihaela XI B II-Poezie Amalia Istrate  
Concursul de creaţie literară "Virgil
Ierunca", ediţia a IX-a, Râmnicu Vâlcea
N2 2009 Lutoiu Andreea-Iulia XI B M Amalia Istrate  
Concursul Naţional
"Literatura română în dimensiune virtuală"
N3 2009 Deaconu Adelina
Trasca Alexandra
Titescu Teodora
XI D I Amalia Istrate Calificat la
Faza Nat.
 
N3 2009 Jugravescu Catalina
Stefan Iasmina
Ologu Patricia
Stanca Roxana
XI D II Amalia Istrate  
N3 2009 Deaconu Ioan
Popescu Ionut
Popescu Alexandru
Radu Lucian
XI B I Amalia Istrate Calificat la
Faza Nat.
 
Concursul Naţional
"Literatura română în dimensiune virtuală"
N1 2009 Deaconu Ioan
Popescu Ionut
Popescu Alexandru
Radu Lucian
XI B M Amalia Istrate  
OJ română N3 2010 Popa Ioana X G II Amalia Istrate  
Concursul Naţional de diaristică
"Lyceum",Suceava
N3 2010 Popa Ioana X G I Amalia Istrate Calificat la
Faza Nat.
 
Concursul Naţional de diaristica
"Lyceum",Suceava
N1 2010 Popa Ioana X G I Amalia Istrate  
Olimpiada de limba, comunicare si literatură
"George Calinescu"
N3 2011 Popa Ioana XI G M Amalia Istrate  
N3 2011 Stoica Ioana XI G M Amalia Istrate
N3 2011 Riza Madalina IX B M Amalia Istrate
N3 2011 Dinca Robert IX B M Amalia Istrate
Concursul naţional
de interpretare critică şi jurnalism
"Mihail Iordache",ediţia a VI-a
N3 2011 Popa Ioana XI G I Amalia Istrate Calificat la
Faza Nat.
 
Concursul naţional
de interpretare critică şi jurnalism
"Mihail Iordache",ediţia a VI-a
N1 2011 Popa Ioana XI G PS Amalia Istrate  
ON română N1 2012 Bărbuş Ioana 12 G PS Isabella Elena Ioniţă  
OJ română N3 2012 Deac Andreea Ioana 9 A I Isabella Elena Ioniţă Calificat ON
Olimpiada de limbă, comunicare şi literatură
"George Calinescu"
N3 2012 Popa Ioana XII G I Amalia Istrate Calificat ON  
N3 2012 Stoica Ioana XII G II Amalia Istrate
N3 2012 Mihaescu Teodora X B III Amalia Istrate
N3 2012 Dragan Mihaela Madalina X H III Amalia Istrate
N3 2012 Popescu Ileana-Gabriela X H III Amalia Istrate
N3 2012 Riza Madalina X B M Amalia Istrate
Concursul naţional interdisciplinar
de limbă şi literatură română şi religie
"Cultura şi Spiritualitatea Românească"
N3 2012 Popa Ioana XII G I Amalia Istrate Calificat la
Faza Nat.
 
N3 2012 Popescu Ileana-Gabriela X H M Amalia Istrate  
Concursul naţional
de interpretare critică şi jurnalism
"Mihail Iordache",ediţia a VI-a
N3 2012 Popa Ioana XII G I Amalia Istrate Calificat la
Faza Nat.
 
Concursul naţional
de interpretare critică şi jurnalism
"Mihail Iordache",ediţia a VI-a
N1 2012 Popa Ioana XII G PS Amalia Istrate  
Concursul naţional interdisciplinar
"Humanitas în licee"
N1 2011-2012 Bostenaru Ioana
Miu Denisa
Miu Evelina
Stoica Ioana
Popescu Ileana-Gabriela
XII G
X H
Amalia Istrate  
Concursul naţional interdisciplinar
"Humanitas în licee"
N1 2012-2013 Grigorescu Diana
Cremene Bianca
Popescu Ileana-Gabriela
XI H Amalia Istrate